Festiwal Kobiet Internetu – jedyny taki w Polsce

0
179

Festiwal Kobiet Internetu to pierwsze w Polsce takie wydarzenie. Odbyło się 23 i 24 listopada w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Inicjatywa kierowana do pań aktywnie działających w sieci. Gwiazdy, kobiety ze świata internetu, show-biznesu, kultury i mediów dzieliły się swoją receptą na sukces w Internecie.
Bardzo ważne jest to, że wśród wielu tematów jednym z najważniejszych było odpowiedzialność w sieci. Staraliśmy się zebrać  doświadczenia wszystkich prelegentek. Zapytać co dla nich ta odpowiedzialność oznacza i podzielić się tą wiedzą nie tylko z uczestniczkami festiwalu ale ze wszystkimi odbiorcami mediów zarówno społecznościowych jak i tradycyjnych – podkreśla współorganizatorka Festiwalu Anna Zając.
Festiwal podzielony został na dwa bloki: społeczny i biznesowy, w ramach których na kilku scenach odbyły się panele dyskusyjne, prelekcje, wywiady i warsztaty,  które prowadziły najbardziej znane osobowości telewizyjne. Na scenie głównej i społecznej wystąpiły: Urszula Chincz, Dorota Wellman, Katarzyna Jabłońska, Małgorzata Kożuchowska i wiele innych niesamowitych kobiet. Nie zabrakło również mężczyzn, którzy od wielu lat wspierają kobiety w ich działaniach. Na takie tematy jak samoakceptacja, samorealizacja lub autoprezentacja wypowiadali się Quczaj, Jakub Pasek, czy Bartłomiej Jędrzejak.
Podczas dwudniowego festiwalu, każdy uczestnik mógł znaleźć interesujący go panel, ponieważ podczas wydarzenia odbyło się osiem prelekcji, piętnaście paneli dyskusyjnych oraz dwadzieścia pięć warsztatów. Każde wystąpienie było powiązane z działaniami w internecie. Odważnie mówiono o hejcie w mediach, zarabianiu na kanałach społecznościowych lub najnowszych trendach w internecie.
Podsumowaniem pierwszego dnia festiwalu była gala, na której przyznano eFKi, czyli nagrody dla najbardziej intrygujących, angażujących, ogarniających, inspirujących i motywujących kobiet internetu. Laureatkami zostały: Marta Klepka, Aleksandra Budzyńska, Agnieszka Hyży, Joanna Banaszewska oraz Joanna Przetakiewicz. Nagrodę za najbardziej kobiecą markę otrzymała firma Apart. Całą galę zwieńczył cudowny koncert Ani Karwan.

Zajrzyj również na:
www.festiwalkobiet.pl https://www.festiwalkobiet.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/festiwalkobiet/

oraz do fotogalerii: https://kobiecetrojmiasto.pl/festiwal-kobiet-internetu/

 

Autorka artykułu: Laura Artwińska

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here