Klub Powieści Kobiecej – inauguracja

0
297

Wspólnie z Wydawnictwo Oficynka zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Kruk, autorką książki pt. „Manipulacja”. Spotkanie organizowane w ramach Klubu Powieści Kobiecej.

O książce:
Lu i Bo, choć tak bardzo różne, od dawna się przyjaźnią. Jedna – Lu – utrzymuje bliski kontakt z naturą i wierzy w energię rządzącą światem, druga – Bo – stara się do spraw podchodzić racjonalnie. Pewnego dnia widzą w telewizyjnych wiadomościach filmik relacjonujący tragiczny wypadek z udziałem młodej kobiety, która wtargnęła znienacka na jezdnię wprost pod autobus. Po paru tygodniach w takim samym wypadku ginie kolejna osoba. Lu zaczyna ta sprawa intrygować. Podskórnie czuje, że coś jest nie tak. Tymczasem Bo coraz bardziej martwi się o przyjaciółkę…

O autorce:
Agnieszka Kruk – mieszka w Warszawie. Z wykształcenia anglistka i dziennikarka, z zamiłowania pisarka. Jak mówią przyjaciele, wiele zyskuje przy bliższym poznaniu. Ezoterycznie empiryczna, z nutą szaleństwa w poszukiwaniu przygody, lecz zawsze wierna sobie. Łączy ludzi poprzez swoje zaangażowanie i potrafi dla nich utkać piękne chwile nawet z przypadkowych zdarzeń. Kobieta z charakterem, posiada wiele zainteresowań i talentów. Bezinteresowna, pomocna, twarda i dążąca do celu zwolenniczka rozwoju i zmian.

 

Powinnyśmy pokochać siebie. Wywiad z Agnieszką Kruk

KT: Pani powieść „Manipulacja” opowiada o dwóch przyjaciółkach, które mają zupełnie odmienne spojrzenie na życie: jedna żyje bliżej natury i jest otwarta na doświadczenia nie z tego świata, druga stąpa racjonalnie po ziemi. Która postawa jest Pani bliższa?

Jestem kombinacją tych dwóch podejść, z jednej strony jestem racjonalna, stąpam mocno po ziemi, podejmuję się zadań bardzo często trudnych, przy których inni szybko by się poddali, a z drugiej wierzę w energię rządzącą światem, w dobro i zło, anioły, przytulam się do drzew i czerpię radość z natury.

KT: Jaka jest według Pani kobieta idealna?

Jestem daleka od ustanawiania granic, ideałów, dążenia do takich sztucznie wyznaczanych przez trendy tworów. Moim zdaniem każda kobieta może być idealna dla siebie, jeśli jest szczęśliwa w swoim małym świecie, realizuje siebie, żyje w zgodzie ze swoimi przekonaniami.

KT: Pani przepis na powodzenie w życiu to…

Jakby kontynuacja poprzedniego pytania i mojej odpowiedzi. Wyznaję zasadę, że po pierwsze powinnyśmy pokochać siebie, dokonywać zmian, jeśli nie jesteśmy szczęśliwe same ze sobą, a jeśli będziemy się czuły dobrze z własnym ja, energia wokół nas będzie dobra i tym samym osiągniemy nasze cele, czy to powodzenie w życiu, czy po prostu będziemy miały szczęśliwe życie, takie, jakiego pragniemy.

KT: To Pani pierwsze spotkanie autorskie w Gdańsku. Jak się Pani podoba nasze Trójmiasto?

To jest moje pierwsze i mam nadzieję nie ostatnie spotkanie autorskie w Gdańsku, jestem wdzięczna mojemu Wydawnictwu Oficynka i Joli Świetlikowskiej za zaproszenie. Oczywiście nie jest to moja pierwsza wizyta w Trójmieście. Darzę je wielkim sentymentem, to powrót do bardzo radosnych i beztroskich wspomnień z dzieciństwa. Starówka w Gdańsku, Port w Gdyni, Molo w Sopocie kojarzą mi się ciepło, słonecznie, wakacyjnie. Kocham polskie morze, więc bardzo się cieszę, że już w czwartek je zobaczę.

Spotkanie odbędzie się 23 maja, godz. 17:30-19:00
Miejsce: Wojewódzka i Miejska Bibliotek Publiczna w Gdańsku ul. Pilotów 3

Zapraszamy
Przygotowała Alicja Morena

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here