WinRAR

winrar ściągnij
5/5 - (5 votes)

Co dowiesz się z artkułu?

Pobierz najnowszy WinRAR

Najlepszy, najbardziej zanany i najpopularniejszy  program służący do organizacji i kompresji plików. Mówi się, że korzysta z niego ponad 500 milionów użytkowników na całym świecie. Program udostępniany jest na licencji shareware.

Ten menadżer archiwów pozwala tworzyć skompresowane pliki danych w popularnych formatach takich jak .zip i .rar, który został wymyślony właśnie na potrzeby tego programu. Dodatkowo pozwala na rozpakowanie plików zapisanych w takich formatach jak .ace, .arj, .bz2, .cab, .gz, .iso, .jar, .lzh, .tar, .uue oraz .7z. Program również umożliwia przeglądanie pojedynczych plików bez konieczności rozpakowywania całego archiwum.

Ściągnij WinRAR

Największą zaletą programu jest jego prostota dzięki czemu może on służyć zarówno młodszym jak i starszym użytkownikom. Dodatkowo posiada wbudowane menu pomocy, które zawiera instrukcję użytkowani oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Ponadto po zainstalowaniu programu jest on dostępny między innymi z poziomu menu kontekstowego dzięki czemu archiwizacja plików jest niezwykle szybka i prosta – wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na wybrany folder i wybrać opcję kompresowania. Podobnie wygląda sytuacja, gdy takie archiwum trzeba wypakować. Można również kompresować pliki przy użyciu funkcji drag and drop – po otworzeniu programu wystarczy do niego przeciągnąć pliki, które chcemy zarchiwizować.

Co istotne przy tworzeniu nowego archiwum możliwy jest wybór opcji kompresji plików dzięki czemu mamy możliwość samemu zadecydować jakiej wielkości będzie plik wynikowy, który łatwo można przesłać jako np. załącznik do e-maila. Dzięki WinRAR twoje pliki są bezpieczne – zapewnia to 128-bitowe szyfrowanie, a także możliwość dodatkowego zabezpieczenia plików hasłem.

WinRAR download

Na tej stronie można pobrać WinRAR korzystać na komputerze z systemem Windows, Linux, FreeBSD i MAC OS, a także na urządzeniach mobilnych z systemem Android dzięki czemu każdy może znaleźć wersję programu, która będzie najbardziej dopasowana użytkowanego systemu.