Właściwości zdrowotne picia kawy

5/5 - (2 votes)

Picie kawy każdego dnia poprawi twoją czujność, ale jakie są inne korzyści? Wiele osób lubi zacząć pić kawę z myślą o utracie wagi, ponieważ pomaga to czuć się bardziej czujnym. Podnosi również poziom energii (4), co ułatwia ćwiczenie i pozwala skupić się na pracy przez dłuższy czas. Dlatego jest używany jako środek wspomagający odchudzanie przez miliony ludzi.

Ale kawa jest nie tylko korzystna dla utraty wagi; jest również korzystny w przypadku wielu innych schorzeń, takich jak choroba Alzheimera i choroba Parkinsona. Jeszcze bardziej imponujące jest to, że kawa faktycznie zawiera setki przeciwutleniaczy! Kawa była przedmiotem licznych badań naukowych w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. W tych badaniach naukowcy wykazali, że przeciwutleniacze zawarte w kawie zapobiegają uszkodzeniom mózgu powodowanym przez wolne rodniki (5). Właściwości przeciwutleniające znalezione w kawie mogą być odpowiedzialne za poprawę obserwowaną w tych chorobach przez pacjentów, którzy piją ten napój każdego dnia.

Kolejną z wielu korzyści zdrowotnych tego popularnego napoju są jego właściwości przeciwnowotworowe. W jednym z badań szczury laboratoryjne, którym podawano kawę, rozwinęły kilka razy mniej guzów niż szczury, którym nie podawano tego napoju. To ekscytująca wiadomość, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że jedną z możliwych przyczyn raka u ludzi jest złe odżywianie. Dzięki temu, że jest codzienną częścią diety, możesz znacznie obniżyć ryzyko zachorowania na raka.

Ostatnia korzyść z kawy jest związana z poziomem energii. Nie tylko podnosi poziom energii, ale także wzmacnia system odpornościowy i zmniejsza ryzyko zachorowania na przeziębienie i grypę. Sama kofeina jest uważana za przeciwutleniacz, który zwalcza wolne rodniki. Dzięki temu możesz pić kawę bez obaw o zdrowotne działanie kofeiny.

Kto pił kawę? Wyniki dla tego pytania nie są do końca jasne. Jednak ci, którzy piją ten napój regularnie, wydają się mieć mniejsze ryzyko chorób serca i niektórych nowotworów. Dzieje się tak, ponieważ kawa zawiera przeciwutleniacze, które zmniejszają ryzyko tych chorób. Ludzie, którzy spożywają dużo tego napoju, są mniej podatni na rozwój tych schorzeń.

To, czy korzyści zdrowotne płynące z picia kawy mogą pomóc ci żyć dłużej, wynikają ze składników zawartych w tym popularnym napoju. Kiedy połączysz przeciwutleniacze znajdujące się w kawie z wysokim poziomem energii wytwarzanej przez ten napój, uzyskasz potężną kombinację. Musisz jednak upewnić się, że codziennie spożywasz kawę z umiarem. Zbyt dużo czegokolwiek może być dla ciebie złe, więc to samo można powiedzieć o kawie.