Jak wybrać najlepszą pożyczkę?

5/5 - (7 votes)

Decydując się na pożyczkę w banku lub instytucjach pozabankowych musimy przeanalizować wiele parametrów, które mają wpływ na wysokość raty. Niestety wiele osób nie jest w stanie samodzielnie sprawdzić kilkudziesięciu ofert i tutaj z pomocą przychodzą serwisy, które oferują rankingi pożyczek online. Starannie przygotowane, porównane pod kątem wysokości rat i RRSO – decydując się na takie rozwiązania, wszystkie dane otrzymujemy jak na tacy. Nam pozostaje wybrać najlepszą z możliwych opcji i cieszyć się szybką gotówką na naszym koncie.

Ranking pożyczek pozabankowych – dlaczego warto zwrócić na niego uwagę?

Przeglądając oferty kredytowe banków, gołym okiem da się zauważyć wymagania, które mocno ograniczają dostęp do pożyczek osobom gorzej zarabiającym. Decydując się na instytucje pozabankowe mamy dostęp do łatwiejszych w zaciągnięciu chwilówek i pożyczek bez zbędnych formalności. To niewątpliwa zaleta, która wpływa na rosnącą popularność takich rozwiązań.

Część osób mających złą historię w Biurze Informacji Kredytowej stoi w bankach na straconej pozycji. To właśnie wtedy warto przeglądnąć ranking chwilówek bez bik i wybrać najlepsze rozwiązanie, które umożliwi nam dostęp do szybkiego zastrzyku gotówki.

Oczywiście to banki w zdecydowanej większości są w stanie zaoferować odrobinę lepsze propozycje i niższą prowizję. Czasami jednak warunki, które trzeba spełnić, by ubiegać się o gotówkę z banku, są nie do spełnienia. W takiej sytuacji pozostaje dobry ranking pożyczek gotówkowych i wybór najlepszej oferty.

Ranking chwilówek 2021 – na co zwrócić uwagę?

Wchodząc na ranking pożyczek czy chwilówek warto wiedzieć, na jakie rzeczy zwracać uwagę, by wybrać najlepszą z możliwych ofert. Najbardziej istotnym wskaźnikiem, który pozwoli ocenić nam całkowity koszt danej pożyczki, jest RRSO. Im mniejszy będzie ten wskaźnik, tym lepiej dla nas jako kredytobiorców. Na całe szczęście większość serwisów oferujących ranking pożyczek gotówkowych zadbało o to, by porównać za nas każdą ofertę pod wieloma względami.

Przeważnie propozycje z pierwszych miejsc cieszą się zdecydowanie najlepszymi warunkami. Na co warto jeszcze zwrócić uwagę decydując się na kredyt? Dla nas jako kredytobiorców nie mniej ważne od całkowitej kwoty, którą przyjdzie nam oddać do banku, jest wysokość comiesięcznej raty. Przed wyborem czasu spłaty warto zastanowić się jaka kwota będzie dla nas akceptowalna i możliwa do odłożenia każdego miesiąca.

Te wszystkie informacje pozwolą nam cieszyć się sporym zastrzykiem gotówki i nie wpędzą nas w spiralę zadłużenia, która może pojawić się w przypadku, gdy źle zaplanujemy harmonogram spłaty zadłużenia.