Era Nowych Kobiet – ogólnopolskie spotkania dla kobiet

0
440
Wielkie poruszenie w całej Polsce wzbudziła nowa kobieca inicjatywa Era Nowych Kobiet by Joanna Przetakiewicz. To spotkania organizowane w wielu miastach, a już 5 października również w Trójmieście!

Era Nowych Kobiet by Joanna Przetakiewicz to klub skierowany głównie do kobiet, który ma na celu wspierać je w budowaniu poczucia własnej wartości. Innymi słowy, to PROJEKT SZCZĘŚCIE.
Jak wynika z badań WHO, Polki są na ostatnim miejscu w Europie jeśli chodzi o akceptację samych siebie. Polki siebie nie doceniają oraz rzadziej myślą o sobie i swoich fizycznych potrzebach niż mężczyźni. Zatracają się w poczuciu obowiązku bycia najlepszą matką, żoną, przyjaciółką, sąsiadką, skupiając całą swoją energię na zmaganiach z trudem codziennego życia. To zaskakujące biorąc pod uwagę, że aż 70% wszystkich polskich studentów to kobiety. Ponad to, według raportu McKinsey&Company, firmy zarządzane przez kobiety osiągają zyski o 56% wyższe niż te zarządzane przez mężczyzn. Kobiety także częściej decydują o zakupach. Niewątpliwie, przecież kobiety postrzegane są jako zakupoholiczki. Nie jest to tak oczywiste, kiedy stykamy się z branżą samochodową i budowlaną. A jednak, w tych branżach to również kobiety wiodą prym. Z 54. Kategorii produktów na rynku, mężczyźni decydują o zakupie tylko 9. To głównie dla nas największe firmy reklamowe tworzą wielomilionowe, kosztowne kampanie i głowią się, który instynkt, które ambicje wykorzystać, by nas zdobyć.Kobiety Nowej Ery to kobiety po 25 roku życia, które pragną zmian i nie boją się o tym mówić. Potrzebują tylko wsparcia oraz motywacji do działania.
Polki potrzebują innych kobiet, by się motywować, napędzać. Poszukują u nich zrozumienia, akceptacji, zgody na odmienność, ale też inspiracji i oparcia w trudnych momentach. Z badań przeprowadzonych na Sardynii przez znaną psycholog Susan Pinker wynika, że długowieczność nie jest uwarunkowana genetycznie, ale jest efektem budowania i życia w mikrospołecznościach. To właśnie możliwość obcowania z ludźmi, dzielenia uśmiechów, trosk, racji, inspiracji, wspólnego spędzania czasu daje energię do działania. Dlatego ważne byśmy widywały się w grupie. WIDYWAŁY nieprzypadkowo.
Choć w pierwszej kolejności klub kierowany jest do kobiet, bo to one rozpalają emocje, pobudzają do ich okazywania. To one inspirują do troszczenia się o siebie i innych. Jednak Era Nowych Kobiet jest otwarta na wszystkich. Mężczyźni także są mile widziani. Z nimi także potrzebujemy komunikacji.Klub Nowej Ery pragnie pomagać budować mikrospołeczności w wielu miastach Polski. Dlatego od niedawna za szerzenie idei tego projektu odpowiedzialne są również LIDERKI. W poszczególnych miejscowościach Polski, organizują spotkania, na które zapraszani są eksperci, którzy pomagają rozwiewać trudności w budowaniu relacji z innymi, odpowiadają na nurtujące pytania i wspomagają w odnajdywaniu drogi do szczęścia. Idea ma dawać poczucie bezpieczeństwa, wspierać w działaniu, realizacji marzeń, a co za tym idzie – budować poczucie własnej wartości. Byśmy nie czuli się samotni. Według profesora J. Cacioppo z Uniwersytetu Chicago, samotność zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci o jedną czwartą. Można temu zapobiec. A wspólne spotkania i wzajemna akceptacja jest dobrym początkiem aby czuć się dobrze z samą sobą i z otoczeniem. I taka misja przyświeca całej inicjatywie.

Najbliższe wydarzenie odbędzie się:
5 października, godz. 9:00-12:00
Hotel Almond Gdańsk – ul. Toruńska 12, Gdańsk Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/378204999769831/

Przygotowała
Alicja Morena

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here