Konferencja o złości. Siła w tobie.

0
543

Takiej konferencji jeszcze w Trójmieście nie było!
Pomysłodawczynią jest kobieta, Gdynianka – Marta Jagodzińska z Centrum Wspierania i Rozwoju Rodziny Familion. A mowa o ZŁOŚCI.
Skąd pomysł na taki temat?
Warsztatami o rodzicielskiej złości interesuje się coraz więcej osób, rodziców. Coraz większa jest też świadomość konieczności pracy nad własną złością. Temat niezbędny do pogłębienia nie tylko od
 strony psychiki, ale również z perspektywy ciała i ducha. Kompleksowo.
Bo przecież ZŁOŚĆ – uważamy za złą, niedobrą i niechcianą. Tak nas wychowano, nieustannie powtarzając: „uspokój się”, „nie płacz”, „przestań się tak zachowywać”, „nic się nie stało”. Jako dorośli wychowani w przeświadczeniu, że nie wolno nam się złościć
– nie umiemy z nią współpracować,
– wydaje nam się obezwładniającą siłą,
– wpędzamy się w poczucie winy, wyrzuty sumienia,
– podważamy swoje kompetencje,
– jeśli mamy dzieci, uważamy się za złego rodzica,
– bagatelizujemy ją, uważając za nieważną.
Doświadczamy jej codziennie, w najróżniejszych sytuacjach w domu czy w pracy, nie korzystając z jej potencjału.
Tymczasem prawda o złości jest zupełnie inna.

Konferencja podejmującą na wielu płaszczyznach problem złości rodzicielskiej, złości pomiędzy partnerami w związku oraz złości przeżywanej przez dziecko. Grono specjalistów w dziedzinach psychologii, psychoterapii, pedagogiki, pracy z ciałem, Zen Coachingu podejmie temat, by rozprawić się z tym, co nieprawdziwe o złości. W programie prelekcje i spotkania w kilkunastoosobowych grupach z prelegentami, kilka godzin solidnej dawki wiedzy i praktyki. dzięki której nauczysz się rozpoznawać momenty, gdy zbliża się fala złości, nauczysz się ją zatrzymać i wykorzystać jako siłę dla Ciebie. Bo złość jest pobudzającą, napędzającą do działania siłą, motywującą, informacją, która ma służyć: by zatroszczyć się o siebie i o to, co jest dla ważne. Jest sygnałem przekroczenia naszej granicy, sygnałem dla siebie samego, czym naprawdę powinnyśmy się zająć.
Jak ją zrozumieć? Jak nią zarządzać? Jak nawiązać kontakt ze złością, ze swoim ciałem, z wysyłanymi przez nie komunikatami, tak by z niej korzystać?

Prelegenci konferencji to specjaliści w dziedzinie pracy z psychiką, ciałem, duchem:

Marta Jagodzińska – psycholog, psychoterapeuta systemowy, pedagog. Pracuje z rodzinami, młodzieżą, dziećmi. Swoją wiedzą dzieli się podczas warsztatów, grup wsparcia, pracy indywidualnej w gabinecie i zajęć akademickich na Uniwersytecie SWPS. Założycielka Centrum Wspierania i Rozwoju Rodziny Familion, właścicielka Alternatywny Punkt Przedszkolny Empatia, współtwórczyni i współzałożycielka projektu Empatia w edukacji.

Bartosz Zadurski – terapeuta strukturalnej pracy z ciałem, nauczyciel masażu powięziowego, trener świadomej pracy z ciałem, dyrektor Instytutu Holistycznej Pracy z Ciałem Zango.
Organizator Festiwalu Świadomej Pracy z Ciałem, Festiwalu Masażu i Manualnych Terapii oraz Konferencji Terapii Powięziowych, warsztatów dla fizjoterapeutów, masażystów i terapeutów manualnych. Podejście holistyczne, w którym łączy ciało, umysł i duszę jest podstawą jego pracy. (Zango Szkolenia – Fizjoterapia, Masaż, Terapia Manualna Soma – Centrum Świadomej Pracy z Ciałem | zadurski.com)

Olga Filaszkiewicz – psychopedagog, certyfikowana trenerka Family-lab, dyplomowana trenerka komunikacji opartej na empatii, wykładowca akademicki, doktor nauk społecznych.

Maria Meissner – certyfikowany coach w podejściu Zen Coachingu – podejściu wspierającym w spełnionym i świadomym życiu. Zajmuje się pracą z indywidualnymi klientami znajdującymi się w trudnym momencie życiowym. Pomaga im przeżyć to co trudne do wytrzymania, odzyskać spokój i nadzieję; leczyć stare rany, budować kontakt ze sobą samym, jakiego nigdy wcześniej świadomie nie doświadczali i znajdować w sobie siłę, by podążać w życiu za tym, co jest dla nich naprawdę ważne. (mariameissner.pl)

Marta Bielicka – filolog, trenerka, pasjonatka i praktyk Porozumienia bez Przemocy, absolwentka Studium Komunikacji w oparciu o NVC, współtwórczyni i współzałożycielka projektu Empatia w edukacji.

Magdalena Kwaśniewska-Tafel – trener biznesowy, Provider TRE, Psychoterapeuta. Pracuje z klientami w oparciu o nowatorskie metody: MindSonar, TRE oraz Core Energetics. Po trzynastu latach pracy na stanowisku menadżerskim sięgnęła po swoją pasję, łącząc doświadczenie biznesowe z wiedzą rozwoju osobistego. Wraz z mężem prowadzi RemediuM – Centrum rozwoju.

Ryszard Tafel – psychoterapeuta i fizjoterapeuta z 20-letnim doświadczeniem w pracy z ludźmi. Od 2007 r. właściciel Centrum Rehabilitacji Remedium. Obecnie prowadzi sesje indywidualne i grupowe terapeutyczne w nurcie Analizy Bioenergetycznej A.Lowena. Od lat inspirowany przez nauczycieli z dalekiego wschodu i zachodnich mentorów praktykuje holistyczne podejście do człowieka łączące pracę z ciałem i umysłem. (RemediuM – Centrum rozwoju | remedium-cr.pl)

Organizator:
Centrum Wspierania i Rozwoju Rodziny Familion
kontakt@centrumfamilion.pl
tel. 790 761 235
Miejsce:
Hotel Mercure ul. Armii Krajowej 22, Gdynia
Termin: 12 października, godz. 09:30-15:00
Bilety: 99-129zł

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/454940205067380/

 

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here