Pasjanitki – nowa przestrzeń dla pasji i twórczego rozwoju

0
567

Można powiedzieć, że twórczość i kreatywność to drugie imię większości kobiet. Jesteśmy pomysłowe, zaradne i bardzo elastyczne w działaniu. Często nowe sytuacje, czy kluczowe momenty w życiu są promotorem zmian głównie zawodowych. A wtedy to już tylko krok do aktywności, które służą i pomagają wielu z nas.

I tak było i tym razem. W czerwcu powstało nowe miejsce na kobiecej mapie Trójmiasta, przestrzeń na wszelkie działania twórcze – Pasjanitki Atelier Artisant. Nowa kobieca inicjatywa. Pracownie prowadzą dwie kobiety: Iwona Składanowska i Magdalena Studzińska. Można powiedzieć, że znają się od zawsze, z czasem połączyła je przyjaźń. W późniejszych latach doszły wspólne zainteresowania, pasja do szycia i rękodzieła. Po odchowaniu dzieci, mając coraz więcej czasu dla siebie, chciały realizować swojezainteresowania zawodowo. Po wielu przemyśleniach i dyskusjach powstał pomysł na Pracownię Rękodzieła. I tak powstała „Pasjanitki”. Miejsce dla każdego, kto zechce rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania podczas warsztatów. To również stacjonarny sklep z unikatowymi produktami, galeria którą można odwiedzić w godzinach otwarcia Atelier.

Przygotowana została następującą propozycja warsztatów: szycie, biżuteria, różne techniki malarstwa, techniki graficzne, filcowanie, makrama, tkanie, zajęcia z szydełkowania i robótek na drutach, zajęcia okolicznościowe, organizacja urodzin, zajęcia dla szkół. Jest też możliwość zajęć indywidualnych i udostępnienia pracowni. Na bieżąco dostosowana jest propozycja do potrzeb klientów. Wizją założycielek jest także tworzenie warsztatów recyklingowych w celu wykorzystywania tego co już mamy w domu, nadanie przedmiotom drugiego życia. Regularnie organizowane są warsztaty z artystami, instruktorami i pasjonatami wielu dziedzin rękodzieła z całej Polski. Warsztaty kierowane są do osób w każdym wieku, od przedszkolaka do seniora. Co jest początkiem tak ważnej obecnie wymiany międzypokoleniowej. Nie ważne ile masz lat i czym się zajmujesz z Pasjanitki obudzisz w sobie twórczą pasję.

Zajęcia są prowadzone w luźnej, kameralnej atmosferze. Celem jest przede wszystkim dobra zabawa i nauka rękodzieła, mile spędzony czas z oddechem od dnia codziennego oraz integracja z innymi ludźmi. „Pasjanitki” to nie tylko warsztaty, to sposób na życie z pasją.

A na dobry początek działań wspaniały prezent od Pasjanitki:

Dla pierwszych 5 czytelniczek, które skontaktują się z pracownią na hasło: „kobiece trójmiasto” otrzymają bezpłatne warsztaty prowadzone przez właścicielki.
Dla następnych 10 osób 30% zniżki na dowolne warsztaty prowadzone również przez właścicielki.

Kontakt:
kontakt@pasjanitki.pl
tel: 574223849
ul. Waleriana Szewki 2F/B1 Gdynia/Fikakowo

FB: Pasjanitki – Warsztaty z rękodzieła
www.pasjanitki.pl

Przygotowała Alicja Morena

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here